DAIHATSU

 

Daihatsu

Daihatsu BeeDaihatsu logoSpolečnost Daihatsu byla v japonské Ósace založena již v roce 1907. To se však ještě jmenovala Osaka Hatsudoki Seizo a za jejím vznikem stáli pánové Yoshiaki Yasunaga, Hiroyasu Oko, Masahiro Tsurumi, Masahashi Kuwabara a Zenjiro Takeuch. Značka Daihatsu byla použita teprve v roce 1951. Jejím prvním výrobkem byl plynový motor o výkonu 5 koní.

První nákladní vozy však v Ósace vznikaly od roku 1919. Následovalo je několik generací nákladních tříkolek a první vůz pro osobní přepravu vyjel z dílen v roce 1951. Jednalo se opět o tříkolový vozík s názvem Bee, který měl motor s objemem 800 cm3 a výkonem 18 koní. První čtyřkolový osobní vůz Compagno Berlina vzniknul rokuDaihatsu Charade Daihatsu Compagno1964. Od té doby se automobilka Daihatsu specializuje na malé a menší vozy.

V devadesátých letech byla značka Daihatsu zastoupena také na českém trhu. Vozy Cuore, Charade a Applause si vydobyly dobrou pověst nejen díky své nízké ceně, ale především pravé japonské spolehlivosti. Modelová nabídka pro Japonsko je však mimořádně rozsáhlá, ale s jejími vozy se na našich silnicích takřka nesetkáme.

 

 

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek